Kategórie

Samodržiaca závesná hrazda


Chceli by ste sa pravidelne venovať posilňovaniu a zmeniť tak svoje telo? Nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra? Chceli by ste zmeniť svoje telo, ale myslíte si, že vám v rámci dňa na to nezostáva veľa času? Nebojte sa! Máme pre vás skvelé riešenie v podobe jedinečnej samodržiacej závesnej hrazdy. Je síce pravdou, že sa stala bežnou súčasťou každého moderne vybaveného fitness centra, no napriek tomu si dovolíme konštatovať, že  poslednom období si získala veľkú obľubu aj medzi ľuďmi, ktorí preferujú skôr domáce posilňovanie.

samodržiaca závesná hrazdasamodrziaca zavesna hrazda

Samodržiace zavesné hrazdy nájdete TU: http://fitness-sport.sk/55-hrazdy

 

Samodržiaca závesná hrazda vôbec nie je náročná z dvoch špecifických aspektov. Prvým je skutočnosť, že nie je finančne náročná. Možno sa vám to bude pri jednorazovej platbe zdať veľa, ale na druhej strane si musíte uvedomiť, že životnosť, ktorou disponuje samodržiaca závesná hrazda je veľmi vysoká. Vzhľadom na počet rokov, ktoré vám vydrží vo veľmi dobrom stave to teda nie je zasa až tak hrozné. Ďalším nenáročným hľadiskom je skutočnosť, že cvičenie na samodržiacej závesnej hrazde nie je časovo náročné. Postačí, ak sa mu budete venovať približne 10-15 minút denne. Samozrejme, čas, ktorý by ste mali venovať cvičeniu na tomto fitness zariadení závisí aj od aktuálnej úrovne vašej fyzickej kondície.

Samodržiaca závesná hrazda je určená pre všetkých fitness nadšencov. Vôbec teda nezáleží na tom, či sa radíte medzi začiatočníkov, mierne pokročilých, pokročilých alebo profesionálov. Samodržiaca závesná hrada je jednoducho určená pre každého, kto  chce zmeniť svoje telo a cítiť sa v lepšej fyzickej kondícií. Od jej úrovne závisí už len množstvo času, potrebného na pravidelné cvičenie pomocou hrazdy. Vo všeobecnosti totiž platí, že čím je nižšia úroveň vašej kondície, tým častejší tréning na hrazde budete potrebovať.

Cviky, ktoré umožňuje samodržiaca závesná hrazda vôbec nie sú náročne na zapamätanie. Sú však náročná z fyzickej stránky. Rozdielnosť pri jednotlivých cvikoch spočíva v uchopení samodržiacej závesnej hrazdy.  Z hľadiska úchopov teda rozlišuje nadhmat, podhmat a stredný paralelný úchop. Od toho, akým spôsobom uchopíte samodržiacu závesnú hrazdu závisí, ktoré svaly svojho tela budete posilňovať. Jednotlivé úchopy môžu vykonávať všetci cvičiaci nachádzajúci sa na rozličných úrovniach fyzickej kondície.

Pri uchopení samodržiacej závesnej hrazdy podhmatom je potrebné, aby ste chytili hrazdu do oboch rúk smerom k sebe. Ruky na hrazde umiestnite približne na šírku svojich ramien. Pri uchopení podhmatom dochádza k posilňovaniu bicepsov. Ak chcete samodržiacu závesnú hrazdu uchopiť nadhmatom, tak je potrebné, aby ste ju uchopili na šírku väčšiu ako je šírka vašich ramien. Hrazdu je v tomto prípade potrebné uchopiť dlaňami pred seba. Keď budete na samodržiacej závesnej hrazde cvičiť pomocou tohto špecifického úchopu, dosiahnete posilňovanie širokého svalu chrbta. Po čase sa bude váš chrbát nachádzať vo vysnívanom tvare písmena „V“. Najtypickejším a najčastejšie používaním úchopom pri samodržiacej závesnej hrazde je stredný paralelný úchop. Uchopte do rúk vodorovné držadlá samodržiacej závesnej hrazdy. Je nevyhnutné, aby ste ich uchopili tak, aby vonkajšia strana vašich dlaní smerovala von a váš palec sa nachádzal vo vnútornej strane. Palec musí byť teda v priestore medzi vodorovnými držadlami. Tento cvik  je vhodný najmä na posilňovanie bicepsov, tricepsov a chrbtových svalov.