Kategórie

Boxovací mech


Máte pocit, že vám po práci chýba dostatočne odreagovanie sa? Chcete, si po práci doma alebo vo fitness centre oddýchnuť pri dostatočnej fyzickej aktivite? Chcete si pri tejto fyzickej aktivite precvičiť celé telo? Nemáte záujem o cvičenie pomocou rozličných fitness zariadení? Ak nie, tak čo by ste povedali na box? Ide o na prvý pohľad náročný šport, ale skutočnosť je taká, že je vo svojej podstate veľmi efektívny. Na box potrebujete kvalitný boxovací mech. Nech sa páči, v nasledujúcich riadkoch vám priblížime ako má vyzerať boxovací mech. Vedeli ste, že boxovací mech je vyrábaný z hľadiska toho, na čo je určený?

boxovací mechboxovacie vreceboxovacie vrecia

 

V ponuke nájdete množstvo boxovacích mechov TU: http://fitness-sport.sk/62-boxerske-vrecia


Nie je boxovací mech ako boxovací mech. Odlišujú sa v závislosti od toho, na čo sú určené. Pri boxe dochádza k úderom nielen pomocou rúk, ale tiež aj pomocou nôh. V závislosti od toho rozlišujeme boxovací mech určený na trénovanie výkopov, udierania, ale tiež aj boxovací mech určený na trénovanie rýchlosti. Pochopiteľne, musíte si pred kúpou boxovacieho mechu zvážiť, na čo ho potrebujete. Ak máte záujem o trénovanie rýchlosti, potom je pre vás určený boxovací mech v tvare hrušky. Podobne ako ďalšie druhy boxovacích mechov, tak aj tento je možné zavesiť do stropu. Odporúča sa pre cvičiacich nachádzajúcich sa na rozličných úrovniach fyzickej kondície. Môžu tak na ňom cvičiť začiatočníci, mierne pokročilý, pokročilý a tiež aj profesionáli.

Poznáme tiež aj  boxovací mech, ktorému sa tiež hovorí aj „torpédo“. Tento boxovací mech je určený pre všetkých cvičiacich nachádzajúcich sa na rozličných úrovniach fyzickej kondície. Pomocou neho sa dajú trénovať výkopy. Áno, aj výkopy sú súčasťou boxu. Odporúčajú sa vykonávať skôr pre mierne pokročilých, pokročilých a profesionálov. Boxovací mech zvaný aj „torpédo“ má tradične dĺžku od 150 cm.  Začiatočníkom sa odporúča používať skôr klasický boxovací mech. Ide o boxovací mech, ktorý je určený na klasické udieranie.

Ak patríte v boxe medzi začiatočníkov, tak vám odporúčame siahnuť po boxovacom vreci, ktoré je určené na klasické udieranie pomocou rúk. Po čase, teda približne po 4-6 mesiacoch pravidelného a poctivého tréningu si môžete k tomuto boxovaciemu vrecu dokúpiť ešte aj hrušku, aby ste sa zdokonalili v rýchlosti. Približne po 9 mesiacoch až 1 roku, môžete siahnuť po dlhom boxovacom vreci, ktoré je určené na trénovanie výkopov. Nesmiete zabúdať, že ak chcete zvýšiť úroveň svojej fyzickej kondície, mali by ste pri tréningoch dbať na poctivosť a pravidelnosť. Tréning môžete spočiatku vykonávať iba trikrát do týždňa, neskôr môžete počet dní v týždni postupne zvyšovať.

Boxovací mech potrebujete mať u seba doma pevne zabezpečený do stropu. Nemôže sa vám totiž počas cvičenia stať, že boxovací mech spadne na podlahu. Z tohto dôvodu sa k boxovaciemu mechu vyrába aj potrebné príslušenstvo. Ak ste sa rozhodli kúpiť si boxovací mech v tvare hrušky, budete na jej upevnenie do steny potrebovať špeciálnu platformu. V prípade, že si chcete zakúpiť klasický boxovací mech určený na udieranie pomocou rúk alebo „torpédo“, ktoré je určené na trénovanie nielen udierania pomocou rúk, ale aj výkopov, teda udierania pomocou nôh, budete k tomu potrebovať špeciálne uchytenie na boxovacie vrece.  Či už ide o platformu pre hrušku alebo o uchytenie na boxovacie vrece, musíte počítať s tým, že pri montáži bude potrebné privŕtanie. Budete tak potrebovať na ich montáž vŕtačku.