Kategórie

Hrazda do stropu

 

Chceli by ste sa pravidelne doma venovať posilňovaniu? Úroveň vašej fyzickej kondície sa nachádza na takom stupni, že sa radíte medzi mierne pokročilých, pokročilých alebo profesionálov? Mali by ste záujem o vykonávanie cvikov zameraných na zväčšenie objemu v horných partiách, teda na rukách? Máte doma dostatok miesto na to, aby ste u seba vedeli umiestniť fitness pomôcku, ktoré si vyžaduje viac miesta? Chcete pre seba pravidelne robiť niečo dobré? Ak áno, prečítajte si niekoľko riadkov o tom, aké výhody so sebou prináša hrazda do stropu.

 

hrazda do stropuhrazda stropná

Najlacnejšie Hrazdy do stropu nájdete TU: http://fitness-sport.sk/55-hrazdy

 

Poznáme niekoľko typov hrázd. Môžete sa stretnúť s hrazdami, ktoré je možné umiestniť do dverí, presnejšie povedané medzi zárubne dverí. Ide o druh hrazdy, ktorá je veľmi obľúbená najmä u ľudí žijúcich v bytovom dome na sídlisku alebo na dedine. Ďalej poznáme hrazdu, ktorú je možné pomocou vŕtačky pripevniť o stenu. Vyhľadávajú ju najmä tí, ktorí žijú v rodinnom dome. Do kategórie hrázd zaraďujeme aj stacionárne bradlá, pri ktorých postačí, aby ste ich jednoducho zložili a umiestnili na vami želané miesto. Poslednou možnosťou je hrazda do stropu. V poslednej dobe sa tento druh hrazdy teší čoraz väčšej obľube.

Montáž, ktorú si vyžaduje hrazda do stropu vôbec nie je náročná. Postačí, ak si zaobstaráte kvalitnú vŕtačku, vďaka ktorej môžete urobiť do stropu niekoľko dier. Kvôli poskytnutie bezpečného a pohodlného cvičenia obsahuje aj penou potiahnuté úchyty. Počet úchytov je pri každej hrazde do stropu odlišný. Hrazda do stropu v lacnejšej cenovej relácií obsahuje spravidla menej gumou potiahnutých úchytov. Na druhej strane hrazda do stropu vo vyššej cenovej relácií obsahuje viacero úchytov, spravidla až 6, takže umožňuje vykonávanie viacerých cvikov zameraných na posilnenie svalov rúk.

Pri zaobstaraní hrazdy do stropu musíte vziať do úvahy aj množstvo úžitkovej plochy, ktorú v miestnosti zaberie.  Hrazda do stropu umožňuje vykonávanie cvikov, pri ktorých sa vaše nohy budú nachádzať vo vzduchu, nebudú teda v priamom kontakte s podlahou. Z tohto dôvodu odporúčame umiestniť hrazdu do stropu v takej miestnosti, v ktorej nemáte veľa nábytku. Mali by ste tiež pouvažovať o premiestnení nábytku väčšieho rozmeru v miestnosti na iné miesto. Môžete ho tiež premiestniť do inej miestnosti. Pri cvičení na hrazde musíte mať veľa miesta pre sebou alebo aj za sebou. Cvičenie nebude veľmi efektívne, ak bude potrebné, aby ste brali ohľad na nábytok. Čim viac voľného priestoru v okolí hrazdy, tým lepšie.

Hrazda do stropu umožňuje vykonávanie obľúbených klikov. Uchopte nadhmatom paralelnú tyč a dvihnite sa smerom nahor, až kým budete v rukách cítiť natiahnutie. Ohnite lakte a pomaly sa spustite tak, aby sa vaše predlaktie nachádzalo na paralelnej úrovni s podlahou. Z tejto pozície sa snažte vytiahnuť smerom hore, až kým nebudete cítiť v lakťoch mierne napnutie. Cvik môžete vykonávať viackrát, ale samozrejme, s ohľadom na úroveň vašej aktuálnej fyzickej kondície. Mierne pokročilým sa odporúča uskutočniť približne 5 – 10 opakovaní, pokročilý môžu vykonávať 10 opakovaní v 2-3 sériách. Profesionáli môžu vykonávať 10 opakovaní aj vo viac ako 3 sériách. Cvičenie, ktoré umožňuje hrazda do stropu je zamerané predovšetkým na dvíhaní vlastnej hmotnosti tela pomocou rúk, preto sa neodporúča začiatočníkom.